Prognoza pogody dla Torunia i okolic

 

Data Dzień Tmin (oC)  Tmax (oC)  Opady (mm) Rodzaj opadów Ciśnienie (hPa) Kierunek wiatru** Prędkość wiatru
19IX Pt 11 20-21 0-1 Słaby Przel.Deszcz (sporadycznie w II części dnia-prawdopodobieństwo małe/umiarkowane) 1012 SE
Słaby/Umiark.
20IX So 12-13 21-22 0-1 Słaby Przel.Deszcz (sporadycznie w II części dnia-prawdopodobieństwo małe/umiarkowane) 1009 N Słaby
21IX Nd 12-13 21 2-5 Przel.Deszcz/Burza 1012 NW Słaby
22IX Pn 11 17-18 2-3 Przel.Deszcz 1010 N Umiark./Dość Silny
23IX Wt 5-6 15-16 0-1 Przel.Deszcz (sporadycznie) 1016 N Słaby
24IX Śr 4-5 16 - - 1009 E Słaby/Umiark.
25IX Cz 6-7 15-16 - - 1008 SE Słaby

Objaśnienia:

** N - północny; NE - północno-wschodni; E - wschodni; SE - południowo-wschodni; S - południowy; SW - południowo-zachodni, W - zachodni; NW - północno-zachodni

Uwaga! 1mm opadu odpowiada 1 litrowi wody na 1m2. Ciśnienie atmosferyczne podawane jest na średnim poziomie terenu, którego dotyczy prognoza (około 65 m n.p.m.).

Bieżący komentarz: Noc z czwartku na piątek powinna być już nieco "cieplejsza" (nad ranem około 11 stopni), ale na niebie pojawi się nieco więcej chmur. W piątek okolice Torunia będą pomiędzy słabnącym i odsuwającym się wgłąb Rosji wyżem atmosferycznym, a niżem atmosferycznym znad zachodniej części Europy. Pozostaniemy w dość ciepłym, ale bardziej wilgotnym powietrzu polarnym. Po południu temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do około 20-21 stopni - w godzinach południowych i popołudniowych będziemy odczuwać delikatne ciepło/komfort termiczny, ale na początku dnia odczujemy jeszcze niezbyt dokuczliwy chłód (łagodniejszy niż podczas ostatnich poranków). W związku ze słabnięciem wspomnianego wyżu zwłaszcza w ciągu dnia ciśnienie atmosferyczne będzie wolno spadać. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, okresami również słaby i zacznie zmieniać kierunek z południowo-wschodniego na południowy. Warunki biometeorologiczne będą się stopniowo pogarszać i po południu będą już lekko niekorzystne.

W piątek chmur będzie już nieco więcej niż w ostatnich dniach, ale dłuższych rozpogodzeń i sporadycznych okresów dość słonecznej pogody nie powinno zabraknąć (zachmurzenie umiarkowane). Nie można całkowicie wykluczyć, że po południu i wieczorem lokalnie pojawi się słaby przelotny deszcz, ale prawdopodobieństwo jego pojawienia się będzie niewielkie. Noc z piątku na sobotę powinna być jeszcze nieco "cieplejsza" (12-13 stopni), a na niebie okresami będą się przemieszczać niegroźne chmury. W sobotę nadal nie powinniśmy narzekać na temperaturę, chociaż okresami będą się przemieszczać chmury z których lokalnie nie można całkowicie wykluczyć przelotnego deszczu. Wyraźne ochłodzenie odczujemy na początku przyszłego tygodnia (noce i poranki będą zimne).

Aktualizacja: 18.09.2014 (20:15)

Autor: Rafał Maszewski

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 56 611 26 16

UWAGA: Katedra Meteorologii i Klimatologii, Wydział Nauk o Ziemi UMK i autor nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne straty wynikłe z prognozy!
© Prognoza pogody jest własnością intelektualną autora i podlega prawu autorskiemu. Cytowanie jej w mediach i dokumentach wymaga podania źródła.

 

 

Licznik odwiedzin