Prognoza pogody dla Torunia i okolic

 

Data Dzień Tmin (oC)  Tmax (oC)  Opady (mm) Rodzaj opadów Ciśnienie (hPa) Kierunek wiatru** Prędkość wiatru
 26IV Nd    -   19 (20)  2-3  Przel.Deszcz/Burza - lokalnie i sporadycznie  1002  SW  Słaby/Umiark. 
 27IV Pn   8  23÷24 0-2 Przel.Deszcz-sporadycznie późnym wieczorem i w nocy z pn/wt)   996 Umiarkowany 
 28IV Wt  9  10÷11   1-3  Deszcz (okresami zwłaszcza po południu i wieczorem)  1000 NW  Umiark./Dość Silny 
 29IV Śr    3   13÷14 -  -   1010 Umiarkowany 
 30IV Cz    3÷4   14÷15   -   1007 SW  Umiarkowany 
 1V  Pt    6   13 1-2 Przel.Deszcz   1004 SW  Umiarkowany 
2V So   2÷3    13   2  Przel.Deszcz-sporadycznie   1007  Umiarkowany 
3V Nd    1÷2    14   1-2 Przel.Deszcz-sporadycznie   1006 Umiarkowany 

Objaśnienia: ** N - północny; NE - północno-wschodni; E - wschodni; SE - południowo-wschodni; S - południowy; SW - południowo-zachodni, W - zachodni; NW - północno-zachodni

Uwaga! 1mm opadu odpowiada 1 litrowi wody na 1m2. Ciśnienie atmosferyczne podawane jest na średnim poziomie terenu, którego dotyczy prognoza (około 65 m n.p.m.).

Bieżący komentarz: W niedzielę Toruń będzie na skraju niżu atmosferycznego, którego centrum znajduje się nad Morzem Norweskim. Wyże obejmują zwłaszcza południowo-wschodnią Europę. Ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne na poziomie około 1001 hPa. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, ale w czasie ewentualnych burz będzie się wyraźniej nasilał. Wiatr będzie wiał z południowego-zachodu. Z tego właśnie kierunku napływać będzie bardzo ciepła i dość sucha masa powietrza, jednak większa ilość chmur sprawi, że temperatura powietrza będzie nieco niższa od tej z soboty i po południu wzrośnie okresami do około 19 stopni, a być może lokalnie do 20 stopni (zwłaszcza w trakcie rozpogodzeń) - będziemy odczuwać komfort termiczny, a podczas okresów słonecznej pogody również ciepło. Warunki biometeorologiczne utrzymają się na pograniczu obojętnych i umiarkowanie niekorzystnych.

W niedzielę zwłaszcza w pierwszej części dnia chmur będzie więcej niż w sobotę - będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane/duże, ale zwłaszcza po południu i wieczorem pojawiać się będą krótkotrwałe okresy dość słonecznej pogody (zachmurzenie umiarkowane). W ciągu dnia lokalnie pojawią się przelotne opady deszczu, a zwłaszcza po południu i wieczorem również sporadyczne burze (miejscami może popadać nieco mocniej, ale będą miejsca (podobnie jak było to wcześnie rano) gdzie opady się nie pojawią) - ewentualnych opadów będzie niewiele. Pierwsza strefa opadów ominęłą w niedzielę wcześnie rano Toruń od strony południowej i północnej... W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura powietrza spadnie do około 8 stopni, ale lokalnie zwłaszcza w miejscach gdzie w ciągu dnia pojawił się deszcz mogą się utworzyć silniejsze zamglenia. Noc będzie jednak sucha.

W poniedziałek będzie bardzo ciepło, ale zwłaszcza wieczorem wzrośnie prawdopodobieństwo pojawienia się przelotnego deszczu, ale ewentualne opady ponownie będą lokalne i bardzo sporadyczne. We wtorek pojawi się silne ochłodzenie...

Aktualizacja: 26.04.2015 (8:15)

Autor: Rafał Maszewski

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA: Katedra Meteorologii i Klimatologii, Wydział Nauk o Ziemi UMK i autor nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne straty wynikłe z prognozy!
© Prognoza pogody jest własnością intelektualną autora i podlega prawu autorskiemu. Cytowanie jej w mediach i dokumentach wymaga podania źródła.

 

 

Licznik odwiedzin